Ćwiczenia jednostek straży pożarnej w maju i czerwcu

20180525_104141.jpg

W miesiącu maju strażacy m.in. z OSP Gminy Aleksandrów Kujawski (OSP Wołuszewo, Ostrowąs, Słomkowo, Służewo) wraz z PSP ćwiczyli w szkółce leśnej Odolion m.in. pobieranie wody z punktu czerpania wody  i rozwijanie linii gaśniczej przez jednostki.Ćwiczenia zorganizowane przez PPSP z ich udziałem i jednostkami z innych gmin.

W m-cu czerwcu odbyły się ćwiczenia na Wiśle w usuwaniu wycieku oleju napędowego poprzez tworzenie zapory z worków z piaskiem przez OSP Wołuszewo oraz przy pomocy separatora z udziałem OSP Słuzewo.

Ćwiczenia zorganizowane przez PPSP z ich udziałem i jednostkami z innych gmin. Jednocześnie przeszkolono drużynę przeciw powodziową z użyciem łodzi z OSP Wołuszewo.

Zdjęcia:

Opublikowano: 22 czerwca 2018 13:45