Pudełko życia dla seniorów gminy Aleksandrów Kujawski

pudelko_zycia_strona.jpg

Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski informuje o rozpoczęciu akcji rozdawania bezpłatnych „Pudełek Życia”. Akcja skierowana jest do osób starszych oraz samotnych i przewlekle chorych (bez względu na wiek) z terenu gminy Aleksandrów Kujawski. Polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych pudełkach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, chorobach, przyjmowanych lekach, alergiach jak również danych kontaktowych do najbliższych. Zgłoś potrzebę posiadania pudełka życia, odbierz osobiście lub w imieniu członków rodziny. Bezpłatne „Pudełko życia” można odebrać do końca czerwca br. w Urzędzie Gminy Aleksandrów Kujawski ul. Słowackiego 12 w pokoju nr 7 oraz w pokoju nr 1 (GOPS), zgłosić chęć posiadania pudełka życia można pod numerem tel. 54 282 20 59 wew. 29.

Pudełko życia to akcja do której przystąpienia zachęcają lekarze. Pomoże w sytuacji, kiedy ratownicy medyczni, lekarze czy strażacy muszą szybko reagować, a brak kontaktu z człowiekiem będącym np. po wylewie może dramatycznie opóźnić akcję ratunkową. "Pudełko życia" składa się z karty informacyjnej do wypełnienia przez seniora lub osobę przez niego upoważnioną, nalepki na drzwi wejściowe i magnesu na lodówkę. Wypełnioną kartę informacyjną wkłada się do pudełka, które umieszcza się w lodówce (miejsce łatwo dostępne). Na drzwiach lodówki należy umieścić magnes (dołączony do zestawu) a na drzwiach wejściowych umieścić naklejkę z zestawu – tutaj jest Pudełko Życia. Takie oznakowanie sprawi, że służby ratunkowe będą już od wejścia wiedziały, że w domu znajduje się pudełko z najważniejszymi informacjami o osobie potrzebującej pomocy.

Program realizowany jest we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem Oddział Włocławek i współfinansowany ze środków województwa kujawsko-pomorskiego.

Zdjęcia:

Opublikowano: 14 czerwca 2018 11:23

Kategoria: Aktualności

  • Wydrukuj

Wyświetleń: 1112

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.