26. FINAŁ WOŚP - relacja

p1140325.jpg

Po raz dziewiąty Gminna Biblioteka Publiczna w Służewie zorganizowała swój Sztab,  by wspólnie zagrać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Celem 26. finału WOŚP było pozyskanie środków „DLA WYRÓWNANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW”.

Nasz sztab liczył 20 wolontariuszy. Prócz uczniów z Zespołu Szkół w Służewie w zbiórkę włączyły się szkoły z Ostrowąsa, Stawek i Wołuszewa. Pomoc ofiarowały również panie z Koła Kobiet oraz Koła Emerytów i Rencistów ze Służewa, które za drobną opłatą częstowały słodkościami, chlebem ze smalcem oraz sałatkami. Na licytację została również upieczona pizza. Panie cały dochód przekazały do puszki.
W tym roku w zbiórkę w naszym sztabie włączyła się również firma „Karo” Roman Bajdalski. Dochód ze sprzedaży popcornu został również przekazany na Orkiestrę.
O godzinie 16:00 na scenie pojawiła się już tradycyjnie Gminna Orkiestra Dęta pod kierunkiem pana Romana Organiściaka rozpoczynając kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Służewie. Prócz orkiestry pojawili się również: Małgosia Ochocińska, Marysia Piotrowska i Ania Kulpa, Julia Paczkowska, Alicja Sadowska, Sara Lityńska, Julia Rzymkowska, Maja Paczkowska, Wesoła Gromadka z Rożna-Parcele oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Służewie. Na licytacji prócz  gadżetów od WOŚP pojawiły się m.in. zestawy biurowe ufundowane przez Gminę Aleksandrów Kujawski, zestawy dziecięce ufundowane przez Grupę "Creativ Kids" Daniela Sikorskiego, kosz słodyczy ufundowany przez sklep spożywczy „AGA” z Poczałkowa, kosz ufundowany przez kobiece organizacje z terenu gminy Aleksandrów Kujawski zawierający produkty „Smaki Kujaw”, rzeźby aniołów wykonane i podarowane przez Panią Ewę Rynarzewską, figurki porcelanowe przekazane przez Panią Hannę Sawicką, plakat z autografem Jerzego Stachury Juniora z 16. Ogólnopolskiego Spotkania Poetów Biała Lokomotywa 2017.
Licytowano również  kwiaty podarowane przez panią Magdalenę Pawłowską, kupony na przejazd samochodami retro Pana Remigiusza Balceraka, sołtysa sołectwa Ośno Drugie i tort podarowany przez panią Bożenę Świątkowską Radną Gminy Aleksandrów Kujawski, który na aukcji sprzedano w kawałkach. Jak podczas poprzedniego finału organizowanego przez Bibliotekę dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja jednego dnia w roli Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski. W tym roku w fotelu szefa zasiądzie Zuzanna Szymańska ze Służewa.
Zebrane pieniądze komisyjnie liczyły Panie Milena Jabłońska, Katarzyna Tokarska i Bożena Szudzik.

Podczas 26. finału WOŚP nasz "mały" sztab w Służewie zebrał 9285,92 zł.

W puszkach znajdowała się także waluta obca. Jedna z wolontariuszek w swojej puszce miała nietypowy datek w postaci złotego sygnetu. Spośród wolontariuszy najwięcej zebrali:  Maciej Kulpa - 774,99zł, Zuzanna Stachowiak - 733,36 zł i Matylda Kazierska - 637,12 zł.

Dziękujemy wolontariuszom, komisji i wszystkim, którzy zechcieli być z nami w tym dniu. Do zobaczenia za rok, bo przecież gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.

Fotorelacja po kliknięciu w link:

Informacja nadesłana

Zdjęcia:

Opublikowano: 16 stycznia 2018 15:32

Kategoria: Aktualności

  • Wydrukuj

Wyświetleń: 1757

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.