Święto Niepodległości 2019 (Grabie 11.11.2019)

W poniedziałek 11 listopada w Kościele pod wezwaniem św. Wacława w Grabiu odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, pocztów sztandarowych, orkiestry, harcerzy z 13. WDH "Sokoły" oraz mieszkańców gminy Aleksandrów Kujawski.

W tym dniu przed wejściem do kościoła Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Opok przypinały wiernym symboliczne biało-czerwone kokardy. Uroczystą homilię sprawował proboszcz parafii w Grabiu ks. Robert Fabian. Liturgię kościelną uświetnił występ Gminnej Orkiestry Dętej z Ostrowąsa i Służewa oraz młodzież z zespołu wokalnego „Muza”. Następnie przy akompaniamencie orkiestry wszyscy zgromadzeni przeszli pod tablicę upamiętniającą zamordowanego księdza proboszcza Czasława Lisona gdzie Radny Gminy Pan Michał Guślakow poprowadził apel poległych po którym nastąpiło złożenie wiązanki i zapalenie symbolicznych zniczy.

Święto Niepodległości odbyło się w duchu patriotycznym w poszanowaniu pamięci o bohaterach i w uznaniu dla ich zasług, a także w poczuciu wartości, jaką niesie za sobą wolność i niepodległość. Po uroczystości Panie z KGW z Opok zaprosiły wszystkich zgromadzonych gości na gorący poczęstunek.

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.