Egzaminy na kartę rowerową zakończone (maj - czerwiec 2019)

Cyklicznie w maju i czerwcu w szkołach podstawowych na terenie Gminy Aleksandrów Kujawski czwartoklasiści przystępowali do egzaminów na kartę rowerową. Uczniowie szkół w Stawkach, Opokach, Przybranowie, Wołuszewie i Ostrowąsie, aby przystąpić do sprawdzianu umiejętności praktycznych najpierw musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. Następnie przystąpili do pokonania specjalnie przygotowanych torów sprawnościowych.

Nad prawidłowym przebiegiem oprócz nauczycieli czuwali również Strażnicy Gminni i Policjanci. Do egzaminów przystąpiło 94 chętnych którzy solidnie się przygotowali i pomimo stresu oraz wysokich temperatur wykazali się umiejętnościami jazdy rowerem. Wszyscy otrzymali kamizelki odblaskowe poprawiające widoczność na drodze. Zachęcaliśmy także do stosowania kasków ochronnych.

Zdającym gratulujemy i życzymy jak najszybszego otrzymania swoich „pierwszych uprawnień” i bezpiecznej jazdy w trakcie wakacji.

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.