Święto Konstytucji 3 Maja w Gminie Aleksandrów Kujawski (Ostrowąs 2019)

W piątek w całej Polsce obchodzone było Święto Konstytucji 3 Maja. 228 lat temu, po burzliwej debacie Sejm Czteroletni przyjął Ustawę Rządową, która przeszła do historii jako pierwsza w Europie i druga na świecie.

Również w Gminie Aleksandrów Kujawski odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji ojczyzny. W gminnych obchodach w Sanktuarium Matki Bożej „Pani Kujaw” w Ostrowąsie udział wzięły m.in. władze samorządowe, radni, sołtysi, poczty sztandarowe, strażacy, mieszkańcy i młodzież szkolna. Mszy przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił ks. Janusz Drewniak. Obchody uświetnił występ Gminnej Orkiestry Dętej prowadzonej przez Pana Romana Organiściaka oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowąsie pod kierunkiem Pań - Magdaleny Wojciechowskiej, Izabeli Chudzio i Elżbiety Małeckiej, którzy przygotowali patriotyczny montaż słowno-muzyczny.

Po zakończeniu mszy uczestnicy mogli złożyć pamiątkowe podpisy pod deklaracją upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, które staną się częścią pamiątkowej instalacji w Urzędzie Marszałkowskim. Na zakończenie spotkania wszyscy zgromadzeni goście mogli rozgrzać się gorącą grochówką przygotowaną przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ostrowąsa.

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.