Straż Gminna, WOPR i Policja w Szkołach Podstawowych (11.-12.04.2018 Gmina Aleksandrów Kujawski)

W dniach 11 i 12 kwietnia 2018 roku w Szkołach Podstawowych w Stawkach i Służewie odbyły się spotkania poświęcone tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które przeprowadziła Pani Paulina Kamińska z WORD we Włocławku przy udziale funkcjonariuszy Straży Gminnej i KPP Aleksandrów Kujawski.
Zajęcia przeprowadzono dla dzieci klas od 0 do 3 tychże szkół oraz przybyłym milusińskim z Ostrowąsa, Przybranowa i Opok. Dzieci chętnie brały udział w ćwiczeniach przy pomocy makiety „przejścia dla pieszych ze znakami drogowymi i sygnalizacją świetlną” oraz dzieliły się umiejętnościami korzystania z numerów telefonów alarmowych informując o nagłych zdarzeniach i wypadkach.
Ciekawym doświadczeniem był pokaz specjalnej tuby, gdzie same mogły sprawdzić jak widać osobę posiadającą elementy odblaskowe na jezdni po zmroku. Wszystkie dzieci od WORD
i Straży Gminnej otrzymały elementy odblaskowe w postaci opasek na rękę, zachęcając w ten sposób do jej noszenia.
Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.