Bieg Tropem Wilczym w Gminie Aleksandrów Kujawski (2-4.03.2018)

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gminie Aleksandrów Kujawski rozpoczęto od prelekcji o historii Żołnierzy Wyklętych, którą wygłosił Pan Wojciech Łuczak prezes Fundacji Niezłomni w Gminnej Bibliotece Publicznej w Służewie w dniu 2 marca o godzinie 10.00. Na spotkanie przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Służewie, którzy zapoznali się z dorobkiem badawczym Fundacji.

Z kolei w dniu 4 marca (niedziela) odbył się po raz trzeci Bieg Tropem Wilczym na dystansie 9 km. Uczestnicy biegu (50 osób) wystartowało spod Kościoła NMP Wspomożenia Wiernych, w Aleksandrowie Kujawskim i pobiegło trasą - ul. Sikorskiego Aleksandrów Kujawski, Rudunki, Nowa Wieś, Służewo, ul. Polna, Służewo Pole, Służewo ul. Toruńska (w stronę poligonu) przez las Nadleśnictwa Gniewkowo aż do świetlicy wiejskiej Rożno-Parcele, gdzie czekał na nich gorący poczęstunek przygotowany przez Panie z KGW Rożno-Parcele. Po chwili wytchnienia uczestnicy biegu jak i przybyli mieszkańcy mieli okazję wysłuchać wykładu o „Żołnierzach naszej wolności” przygotowanego przez Pana Mirosława Sprengera, pracownika Instytutu Pamięci Narodowej, Oddział w Bydgoszczy.
Każdy uczestnik biegu otrzymał pakiet startowy oraz okolicznościowy medal.

Dziękujemy Panią z KGW Rożno-Parcele, OSP w Służewie, OSP w Ostrowąsie, OSP w Słomkowie, OSP Wołuszewo, Związkowi Strzeleckiemu Oddział Aleksandrów Kujawski, Instytutowi Pamięci Narodowej Oddział w Bydgoszczy, sponsorom za wsparcie rzeczowe: Firmie POLKRYS Sp. z o.o i RTM Opakowania Rożno-Parcele.

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.