40-lecie Orkiestry Dętej "Księżnej Kujaw" z Ostrowąsa im. ks. kan. Jana Matusiaka

W dniu 17.11.2019 r. odbył się jubileusz 40-cia Orkiestry Dętej "Księżnej Kujaw" z Ostrowąsa im. ks. kan. Jana Matusiaka. Na uroczystość przybyli m.in. członek zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pani Aneta Jędrzejewska, pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Pani Magdalena Nowak, starosta Powiatu Aleksandrowskiego Pani Lidia Zwierzchowska, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Wiesław Czarnecki, przedstawiciele Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz Prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Pan Władysław Serafin, który wręczył ordery „Serca Matkom Wsi” oraz odznaczenia za zasługi dla kółek rolniczych. Orkiestra została uhonorowana Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis” w uznaniu za zasługi na rzecz województwa i jego mieszkańców.