Spotkania: impreza darmowa

Wheelchairtrip – Z ziemi ognistej na Alaskę. Spotkanie podróżnicze

06 marca 2018 od: 11:00 do 13:00
BRZESKA 1, SŁUŻEWO, Aleksandrów Kujawski, aleksandrowski, kujawsko-pomorskie
Gminna Biblioteka Publiczna w Służewie (sala widowiskowa)

Maciek Kamiński i Michał Woroch. Z samego południa z Ziemi Ognistej przez dwie Ameryki aż na Alaskę. Ta droga to sprawdzian dla człowieka i maszyny. Dwóch przyjaciół na wózkach inwalidzkich rzuciło wyzwanie trasie, a przy okazji – samym sobie. Przez dziewięć miesięcy poruszali się Landroverem Defenderem, do którego samodzielnie zaprojektowali szereg udogodnień. Z początku, kiedy opowiadali o swoim planie, pukano się w czoło. Pomimo wszystkich przeciwności ruszyli w podróż życia. Po 262 dniach drogi silnik się poddał. Oni nie.