Montaż instalacji fotowoltaicznej

Budynek Gminnej Biblioteki Publicznej w Służewie

W dniu 25.09.2017r. została podpisana umowa nr 140/2017/RG z Eprosument S.A z Włocławka na realizację zadania pod nazwą "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Aleksandrów Kujawski wraz z wykorzystaniem OZE" w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznej na:

1. Budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Służewie o mocy 21,33kWp.

2. Budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowąsie o mocy 7,29kWp.

3. gruncie przy Budynku Przedszkola w Otłoczynie o mocy 21,33kWp.

Termin realizacji zadania: 30.11.2017r.

Koszt umowny: 262.034,98zł

Projekt pod nazwą "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Aleksandrów Kujawski wraz z wykorzystaniem OZE" realizowany w ramach Osi Priorytetowej 3 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie Działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym Schemat: Modernizacja energetyczna budynków publicznych – w ramach polityki terytorialnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020,

Celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej.
Przedmiotem projektu jest termomodernizacja 3 obiektów użyteczności publicznej: 1. Budynek Przedszkola w Otłoczynie - ocieplenie dachu i wymiana pokrycia dachowego z eternitu na blachodachówkę, wykonanie prac związanych z otynkowaniem kominów, wymianą rynien, okien, drzwi, oświetlenia, budowa instalacji fotowoltaicznej oraz wymiana kotła (kocioł na biomasę, pelet- moc 50kW). 2. Budynek Gminnej Biblioteki w Służewie - ocieplenie ścian dachu, fundamentów, wymiana okien, drzwi, oświetlenia, budowa instalacji fotowoltaicznej, wymiana kotła.
3. Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowąsie - ocieplenie ścian, fundamentów, stropodachu, wymiana okien i drzwi, oświetlenia, budowa instalacji fotowoltaicznej.

Dofinansowanie projektu z UE: 506 877,08 złotych
Wartość całkowita projektu 974 393,81 złotych