Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej wraz z wykorzystaniem OZE

Budynek przedszkola w Otłoczynie przed termomodernizacją

W dniu 26.09.2017r. została podpisana umowa nr 141/2017/RG z Zakładem Ogólnobudowlanym HATTERM Sp. z o.o. z Aleksandrowa kujawskiego na realizację zadania pod nazwą "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Aleksandrów Kujawski wraz z wykorzystaniem OZE"

1. Budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Służewie zakres prac do wykonania m.in docieplenie ścian zewnętrznych budynku, fundamentów styropianem oraz pokrycia dachowego styropapą, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej wraz z wymianą oświetlenia na energooszczędne.

2.Budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowąsie zakres prac m.in. docieplenie ścian zewnętrznych budynku, fundamentów styropianem oraz pokrycia dachowego styropapą, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej wraz z wymianą oświetlenia na energooszczędne.

3. Budynku Przedszkola w Otłoczynie zakres prac m.in. wymiana pokrycia dachowego oraz docieplenie dachu wełną mineralną, wymiana rynien, otynkowanie kominów, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej wraz z wymianą oświetlenia na energooszczędne.

Kierownik budowy: Pan Szymon Antczak oraz Stanisława Frejtag

Inspektor nadzoru inwestorskiego: Pan Adam Szmidt

Koszt umowny: 709.069,50zł

Projekt pod nazwą "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Aleksandrów Kujawski wraz z wykorzystaniem OZE" realizowany w ramach Osi Priorytetowej 3 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie Działania 3.3 Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym Schemat: Modernizacja energetyczna budynków publicznych – w ramach polityki terytorialnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020,

Celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej.
Przedmiotem projektu jest termomodernizacja 3 obiektów użyteczności publicznej: 1. Budynek Przedszkola w Otłoczynie - ocieplenie dachu i wymiana pokrycia dachowego z eternitu na blachodachówkę, wykonanie prac związanych z otynkowaniem kominów, wymianą rynien, okien, drzwi, oświetlenia, budowa instalacji fotowoltaicznej oraz wymiana kotła (kocioł na biomasę, pelet- moc 50kW). 2. Budynek Gminnej Biblioteki w Służewie - ocieplenie ścian dachu, fundamentów, wymiana okien, drzwi, oświetlenia, budowa instalacji fotowoltaicznej, wymiana kotła.
3. Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowąsie - ocieplenie ścian, fundamentów, stropodachu, wymiana okien i drzwi, oświetlenia, budowa instalacji fotowoltaicznej.

Dofinansowanie projektu z UE: 506 877,08 złotych
Wartość całkowita projektu 974 393,81 złotych