15. Ogólnopolskie Spotkania Poetów BIAŁA LOKOMOTYWA

bl_2016.jpg

W dniach 2-3 września 2016 r. w Łazieńcu odbędą się już 15. Ogólnopolskie Spotkania Poetów BIAŁA LOKOMOTYWA.

Ten cykl wydarzeń artystycznych, przypominający sylwetkę twórczą Edwarda Stachury i promujący poezję, na dobre osadził się w Łazieńcu, rodzinnej wsi Stachury, mając za miejsca działań świetlicę wiejską i łąkę przed domem rodzinnym poety.

Szczególnie starannie przygotowany program tegorocznych Spotkań obejmuje zarówno nowe interpretacje utworów Stachury, jak i refleksję nad jego twórczością oraz interesujące propozycje poetyckie, filmowe i teatralne. Na scenie BIAŁEJ LOKOMOTYWY zaprezentują się pieśniarze: Marek Gałązka (znany i utytułowany bard i wrażliwy interpretator piosenek Steda), Krzysztof  Stachura (świetny gitarzysta, syn Jerzego, bratanka Steda), Zuzanna Moczek  (reprezentująca piosenkę autorską) i młody, dobrze zapowiadający się autor tekstów i pieśniarz, Krzysztof Rodak, któremu towarzyszył będzie zespół Antybiotyka. W gronie twórców prezentujących się podczas wieczorów autorskich wystąpią Anna Dziewit-Meller, Jakobe Mansztajn, Andrzej Fac, Elżbieta Michalska, Paweł Tański, Tomasz Walczak, Krystyna Mazur oraz Agata Szudzik. Wydarzeniami teatralnymi staną się zapewne przedstawienia Jacka Zawadzkiego (Instytut Grotowskiego - monodram " Moskwa-Pietuszki" wg W. Jerofiejewa), Bartosza Bandury (Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp., Teatr Kotłownia w Drezdenku - "Pogodzić się ze światem", monodram wg poezji i prozy E. Stachury) oraz spektakl plenerowy Teatru Epidemia (BOK, Bieruń -  "Małgorzaty", przedstawienie na motywach powieści M. Bułhakowa). Program uświetni panel dyskusyjny wokół publikacji, będącej pokłosiem sesji naukowej EDWARD STACHURA. FORMY PAMIĘCI. ZNAKI CZASU, w którym wezmą udział dr hab. Paweł Tański, Jakub Osiński i Michał Pranke, reprezentujący UMK w Toruniu oraz cykl animacji inspirowanych poezją autorstwa studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nie zabraknie dobrze obsadzonego slamu poetyckiego prowadzonego przez Dominika Rokosza oraz licznych niespodzianek, podkreślających jubileuszowy charakter tej edycji BIAŁEJ LOKOMOTYWY.

Organizatorami Spotkań są Stowarzyszenie Przyjaciół Łazieńca "Cudne Manowce", Gmina Aleksandrów Kujawski i Daria Danuta Lisiecka. Wsparcia imprezie udzieliło Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Ogólnopolskie Spotkania Poetów BIAŁA LOKOMOTYWA - czytaj więcej

Znalezione obrazy dla zapytania facebook ikona

Program w załączniku.

MEDIA O 15. edycji