17. Ogólnopolskie Spotkania Poetów BIALA LOKOMOTYWA

img_1792.jpg

Zbliżają się 17. Ogólnopolskie Spotkania Poetów BIAŁA LOKOMOTYWA. Organizatorzy od wielu miesięcy starannie przygotowują program tego unikalnego festiwalu literackiego. W tegorocznej edycji znajdą się rozważania o twórczości Stachury i nowe interpretacje jego utworów, będzie dużo dobrej poezji współczesnej, piosenki literackiej i autorskiej, a także teatru. Świetlicę wiejską w Łazieńcu i łąkę przed domem rodzinnym poety wypełni sztuka, gwar rozmów, radość uczestnictwa w niezwykłym cyklu wydarzeń artystycznych, któremu patronuje Edward Stachura. Obok poetów i pieśniarzy z różnych stron Polski pojawią się w tym roku twórcy z Irlandii: Liza Bolton i Małgosia Doczyk. Zaśpiewają m.in.: Dawid Gębala, Andrzej Garczarek, Zuzanna, Zbigniew Wojciechowicz, Elżbieta Ślubowska, zespoły Hulajdusza i Parno. Swoje wiersze przeczytają: Justyna Paluch, Maria Duszka, Ewa Poniznik, Enormi Stationis, Marek Stachowiak i Patryk Zimny. W monodramie „Jak zjadłem psa” wg Jewgienija Griszkowca wystąpi Mateusz Załuska. O twórczości Edwarda Stachury opowie Danuta Pawłowska-Skibińska. Usłyszymy także teksty Wojciecha Młynarskiego w jazzowym projekcie „JARO - cały czas Młynarski wokół nas”. Na tegorocznych Spotkaniach pojawi się również Teatr EPIDEMIA i nie zabraknie stałych punktów festiwalu czyli wolnej trybuny poetyckiej (Strofy dla Steda) i slamu. Warto zarezerwować czas (7-8 września) i dać się ponieść poezji!

Wydarzenie objęte patronatem
INSTYTUTU FRANCUSKIEGO W POLSCE

Partner
Fundacja PZU