16. Ogólnopolskie Spotkania Poetów BIAŁA LOKOMOTYWA

15974909_10209806924644314_6884256077363138239_o.jpg

Kolejna edycja Ogólnopolskich Spotkań Poetów BIAŁA LOKOMOTYWA odbędzie się w Łazieńcu w dniach 1-2.09.

W programie tegorocznych Spotkań dużo poezji, piosenki i teatru. W spotkaniach autorskich zaprezentują się poeci: Klara Nowakowska, Radosław Wiśniewski, Juliusz Gabriel, Beata Patrycja Klary i Miłosz Zawadzki. Będzie Wolna trybuna poetycka przed domem rodzinnym Edwarda Stachury oraz slam prowadzony przez Justynę Paluch i Michała Żłobickiego. Zaprezentują się pieśniarze: Krzysztof Stachura, Apolinary Polek, Jacek Zawadzki i Dawid Gębala. W wykonaniu Dawida Gębali usłyszymy premierowe wykonanie „Fabula rasa” Edwarda Stachury. Znakomity aktor  Jacek Zawadzki (Instytut Grotowskiego) przedstawi monodram „Hantio” wg B. Hrabala, R. M. Rilkego i F. Pessoi, a Teatr EPIDEMIA (BOK, Bieruń) pokaże w plenerze widowisko „Towarzysz Smith” wg G. Orwella.

Nie zabraknie dyskusji i omówień twórczości Stachury: odbędzie się spotkanie z Anną Małczyńską, autorką książki „Z padłych wstawanie. O melancholii w pisarstwie Edwarda Stachury” oraz panel dyskusyjny na temat „Fabula rasa” Edwarda Stachury z udziałem przedstawicieli środowisk akademickich Torunia i Wrocławia. Spotkania rozpocznie happening „Poetycki rozkład jazdy” na peronie stacji ZAGUBIN.

Wydarzenie objęte patronatem
INSTYTUTU FRANCUSKIEGO W POLSCE

Patronat Medialny
MENAŻERIA