16. Ogólnopolskie Spotkania Poetów BIAŁA LOKOMOTYWA

15974909_10209806924644314_6884256077363138239_o.jpg

Kolejna edycja Ogólnopolskich Spotkań Poetów BIAŁA LOKOMOTYWA odbędzie się w Łazieńcu w dniach 1-2.09.

W programie tegorocznych Spotkań dużo poezji, piosenki i teatru. W spotkaniach autorskich zaprezentują się poeci: Klara Nowakowska, Radosław Wiśniewski, Juliusz Gabriel, Beata Patrycja Klary i Miłosz Zawadzki. Będzie Wolna trybuna poetycka przed domem rodzinnym Edwarda Stachury oraz slam prowadzony przez Justynę Paluch i Michała Żłobickiego. Zaprezentują się pieśniarze: Krzysztof Stachura, Apolinary Polek, Jacek Zawadzki i Dawid Gębala. W wykonaniu Dawida Gębali usłyszymy premierowe wykonanie „Fabula rasa” Edwarda Stachury. Znakomity aktor  Jacek Zawadzki (Instytut Grotowskiego) przedstawi monodram „Hantio” wg B. Hrabala, R. M. Rilkego i F. Pessoi, a Teatr EPIDEMIA (BOK, Bieruń) pokaże w plenerze widowisko „Towarzysz Smith” wg G. Orwella.

Nie zabraknie dyskusji i omówień twórczości Stachury: odbędzie się spotkanie z Anną Małczyńską, autorką książki „Z padłych wstawanie. O melancholii w pisarstwie Edwarda Stachury” oraz panel dyskusyjny na temat „Fabula rasa” Edwarda Stachury z udziałem przedstawicieli środowisk akademickich Torunia i Wrocławia. Spotkania rozpocznie happening „Poetycki rozkład jazdy” na peronie stacji ZAGUBIN.

 

Wydarzenie objęte patronatem
INSTYTUTU FRANCUSKIEGO W POLSCE

Patronat Medialny
MENAŻERIA

Organizatorzy
STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ŁAZIEŃCA "CUDNE MANOWCE"
GMINA ALEKSANDRÓW KUJAWSKI
DARIA DANUTA LISIECKA

Wydarzenie wspierane przez
WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE
GMINĘ ALEKSANDRÓW KUJAWSKI
POWIAT ALEKSANDROWSKI

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania facebook ikona

Załączniki:

Plakat BL 2017 [1.59 MB]

Ulotka - program BL 2017 [2.02 MB]

Opublikowano: 25 lipca 2017 08:30

Kategoria: Polecane

  • Poleć znajomemu
  • Wydrukuj

Wyświetleń: 218

© 2015 Gmina Aleksandrów Kujawski

Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Gmina Aleksandrów Kujawski przyjazna (nie)pełnosprawnym mieszkańcom" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.