Dofinansowanie do utylizacja azbestu.

Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski informuje o możliwości uzyskania dofinansowania do unieszkodliwienia oraz zabezpieczenia azbestu i wyrobów zawierających azbest.

Osoby chcące skorzystać z przedmiotowej dotacji muszą złożyć załączony wniosek w terminie do 19 kwietnia 2019 roku w Urzędzie Gminy w Aleksandrowie Kujawskim (ul. Słowackiego 12, 87–700 Aleksandrów Kujawski – Biuro Obsługi Interesanta).

Kwota dofinansowania przedsięwzięcia dla jednego posiadacza nieruchomości nie może przekroczyć 10.000,00 złotych i wynosi do 50% jego kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej jak:

1)   800,00 zł za 1 Mg – dla demontażu, transportu i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest;

2)   500,00 zł za 1 Mg – dla transportu i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest.

Pozostałą kwotę dopłaca właściciel nieruchomości.

Koszty nowego pokrycia dachowego nie są kosztami kwalifikowanymi i leżą po stronie właściciela posesji.

Załączniki:

azbest__ogloszenie.pdf [244.67 KB]