Pierwszy Żłobek Samorządowy "Bursztynek" w Gminie Aleksandrów Kujawski - relacja

Żłobek w Odolionie o nazwie „Bursztynek” tak bardzo  oczekiwany zarówno przez rodziców małych dzieci, jak i przez całe nasze środowisko został otwarty. Powstał on z inicjatywy  Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski Pana Andrzeja Olszewskiego i Rady Gminy Aleksandrów Kujawski z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Waldemarem Bartczakiem na czele.

Na uroczystość otwarcia placówki przybył Minister Rolnictwa i Rozwoju Jan Krzysztof Ardanowski, posłowie – Iwona Michałek i Łukasz Zbonikowski,  Wojewoda Kujawsko-Pomorski  Mikołaj Bogdanowicz, członkowie Zarządu Województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść, radni gminy, licznie przybyli mieszkańcy.  Goście we swoich okolicznościowych wystąpieniach podkreślali determinację  władz gminy.

Inwestycja ta mogła być zrealizowana dzięki pozyskanym przez Gminę funduszom z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech „Maluch + 2018” oraz środkom pozyskanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 z Osi 6 oraz  z budżetu Gminy.

Do naszego żłobka może uczęszczać trzydzieści dwoje dzieci do dwóch szesnastoosobowych grup w wieku od dwudziestego tygodnia życia do trzech lat. Bardzo ważne i cenne dla mieszkańców całego powiatu aleksandrowskiego jest to, że w placówce powstały nowe miejsca pracy dla 10 osób. Placówka jest na miarę dwudziestego pierwszego wieku, jest i będzie wizytówką naszej gminy, a stworzone warunki pozwolą naszym dzieciom poszerzać umiejętności, rozwijać zainteresowania, a nam sprawować należytą opiekę nad ich rozwojem i z wiarą patrzeć w ich przyszłość.

Fotorelacja:

Gazeta Aleksandrowska