Nabór osób do Dziennego Domu Pobytu w Słomkowie

ddpwslomkowie.jpg

Dzienny Dom Pobytu w Słomkowie jest placówką wsparcia dziennego przeznaczoną dla osób niesamodzielnych, z terenu Gminy Aleksandrów Kujawski, to znaczy osób, które z powodu choroby, niepełnosprawności lub innych przyczyn wymagają pomocy innych osób, a są jej pozbawione lub ich otoczenie nie może takiej pomocy zapewnić. Dom zapewnia Uczestnikom transport, dwa  posiłki oraz ośmio godzinny pobyt, w tym zaspokaja ich potrzeby bytowe, terapię zajęciową, fizjoterapię, świadczenia opiekuńcze. Realizuje potrzeby Uczestników w aspekcie kulturalnym, rekreacyjnym i towarzyskim. Wsparcie w ramach projektu Dzienny Dom Pobytu w Gminie Aleksandrów Kujawski  jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest poprawa sytuacji życiowej 42 osób niesamodzielnych z terenu Gminy Aleksandrów Kujawski poprzez zwiększenie dostępności do wysokiej jakości usług opiekuńczych świadczonych w społeczności lokalnej i wzrost umiejętności  opiekunów faktycznych w zakresie opieki nad osobami niesamodzielnymi do 30.09.2020 r.

W ramach pierwszego turnusu, realizowanego w terminie od  01.01.2019r. do 15.11.2019r. wsparciem objętych zostanie 21 osób niesamodzielnych oraz  21 opiekunów faktycznych.

W związku z ogłoszeniem rekrutacji od dnia 02.11.2018 r. - 16.11.2018 r. do projektu pn. "Dzienny Dom Pobytu w Gminie Aleksandrów Kujawski" informuję, że nabór kandydatów chętnych do skorzystania ze wsparcia prowadzony będzie w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Aleksandrowie Kujawskim.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy kontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Aleksandrowie Kujawskim przy ulicy Słowackiego 12, pokój numer  1.

Dodatkowo można kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej ddp.slomkowo@op.pl, lub telefonicznie pod numerem  54 282 20 59 wew.38 lub tel. kom 692 054 567.

Załączniki:

Formularz zgłoszeniowy [203.5 KB]