Bezpłatne badania przesiewowe w kierunku tętniaka aorty brzusznej

Jesteś mężczyzną po 60. roku życia? A dodatkowo palisz papierosy?

Jeśli tak, to na wszelki wypadek skorzystaj z badań w kierunku wczesnego wykrywania tętniaka aorty brzusznej. Prowadzi je Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy w Aleksandrowie Kujawskim.  Bezpłatnie.
Lepiej nie czekać, im szybciej się zbadasz, tym większe szanse na całkowite wyleczenie.  Tętniak aorty brzusznej to poważne zagrożenie, zwłaszcza dla mężczyzn po 60. roku życia. Aby skutecznie walczyć z tą chorobą najlepiej wykryć ją jak najwcześniej, jeszcze w stadium bezobjawowym.

Na czy polega badanie? Badanie przesiewowe USG jest bezinwazyjne i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami dla zdrowia pacjenta. Pacjenci, u których badanie wykryje odcinek poszerzonej aorty, będą kierowani na kolejne badania kontrolne lub do specjalisty chirurgii naczyniowej.

Zapraszamy mieszkańców Gminy Aleksandrów Kujawski a w szczególności panów w wieku 65-74 lata, palących papierosy, na bezpłatne badania przesiewowe w kierunku  tętniaka aorty brzusznej w ramach realizacji programu polityki zdrowotnej „Kujawsko-Pomorskiego Programu Badań Przesiewowych w Kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej.”

Realizatorem bezpłatnych badań przesiewowych jest Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Sp. z o.o. w Ciechocinku Oddział Zamiejscowy w Aleksandrowie Kujawskim, ul. Narutowicza 12,  telefon kontaktowy w celu rejestracji: 697 160 022.

Ilość miejsc ograniczona !

Opublikowano: 09 października 2018 16:39