"Strach ma wielkie zęby” - sztuka teatralna dla dzieci

zal_2_baner_fb_1.jpg
Gminna Biblioteka Publiczna w Służewie zaprasza 23.10. o godz. 16:00 na sztukę dla dzieci "Strach ma wielkie zęby” w ramach projektu TEATR POLSKA.

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej, organizowany od  2009 roku przez Instytut Teatralny im.Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Program TEATR POLSKA powstał, by ułatwiać dostęp do oferty teatralnej przez wspieranie aktywności teatrów poza ich siedzibami i umożliwić prezentacje spektakli w miejscowościach mających utrudniony dostęp do kultury. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu teatry instytucjonalne oraz organizacje pozarządowe mają możliwość zorganizowania pokazów spektakli w miastach, w których nie ma teatrów instytucjonalnych.

Inspiracją dla powstania programu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia polskiego teatru tamtego okresu.To już dziesiąta edycja programu TEATR POLSKA, do którego Komisja Artystyczna zakwalifikowała 20 spektakli.Więcej informacji na: www.teatrpolska.pl.

Opublikowano: 02 października 2018 18:00