Koncert z okazji 100-lecia niepodległości - relacja

p9290137.jpg

W sobotę 29 września w świetlicy w Rożnie-Parcele odbył się koncert „100 lat niepodległości”. Uroczystość słowno - muzyczna została przygotowana przez mieszkańców sołectwa Rożno-Parcele przy współpracy z Gminą Aleksandrów Kujawski i Gminną Biblioteka Publiczną w Służewie.

Patriotyczny charakter występu podkreślał nie tylko wystrój i oprawa muzyczna ale także 100 biało-czerwonych balonów,  które poszybowały w niebo. Pomysłodawczynią pięknego koncertu była Iza Więcek, która dobrała repertuar pieśni i piosenek każdorazowo poprzedzając występ opisem ówczesnej sytuacji niepodległej Polski.  Swoim  talentem po raz kolejny spotkanie uświetnili wokaliści: Jan Dobrowolski, Cezary Pilewski, Maria Chojnacka, Agnieszka Tuszyńska, Piotr Rumiński, Krzysztof Rumiński, Julia Tuszyńska, Julia Nowak i Julia Radzikowska, instrumentaliści: Justyna Rumińska (pianino), Iza Więcek i Jakub Borowski (skrzypce), Mariola Pilewska(akordeon) oraz lokalna pisarka Elżbieta Łuczyńska.

Licznie przybyli mieszkańcy sołectwa oraz okolicznych miejscowości chętnie przyłączali się do śpiewu dobrze znanych utworów. Widowisko łączące muzykę, słowo mówione oraz grę aktorską, będące hołdem dla artystów, którzy mieli ogromny wpływ na odnowę polskiej kultury, okazało się wspaniałą formą uczczenia 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Więcej zdjęć w Fotogalerii

Zdjęcia: