OZE - domowe mikroinstalacje w gminie Aleksandrów Kujawski- II etap

Szanowni Mieszkańcy gminy Aleksandrów Kujawski, od dnia 21 września do dnia 28 września do godziny 14.00 można składać ankiety deklarujące chęć przystąpienia do projektu unijnego mającego na celu  uzyskania do 50% kosztów kwalifikowalnych (VAT jest kosztem niekwalifikowalnym) na panele fotowoltaiczne na budynku mieszkalnym o mocy do 10kW.

Urząd Gminy wraz z firmą GlobalECO oszacuje ze złożonych ankiet wartość planowanych do poniesienia kosztów. W sytuacji większej liczby złożonych ankiet niż jest dopuszczalna kwota uzyskania dofinasowania z Urzędu Marszałkowskiego nastąpi losowanie ankiet.

Złożone do Urzędu Gminy (do biura podawczego) ankiety będą podstawą do przekazania ich współpracującym z gminą audytorom z firmy GlobalECO, którzy dokonają u Państwa wizji lokalnej na posesji celem ustalenia warunków i możliwości technicznych zainstalowania mikroinstalacji OZE. Każda wizyta umawiana będzie telefonicznie, w dogodnym terminie

• Audytorzy pracują w godzinach 7.00-21.00
  • Należy przygotować rachunki za energię elektryczną (najlepiej z ostatnich 12 miesięcy)
  • Wizja potrwa 30-45 minut

Wizja i projekt obejmują:

• Analiza stanu technicznego instalacji elektrycznej,
  • Przegląd pokrycia dachu i konstrukcji,
  • Elementy zacieniające,
  • Optymalizacja miejsca ustawienia paneli,
  • Obliczenie mocy instalacji dostosowanej do potrzeb,
  • Dobór systemu mocowania urządzeń,
  • Oszacowanie długości przewodów instalacji,
  • Prosta analiza ekonomiczna i ekologiczna inwestycji,
  • Kompleksowa wycena instalacji wraz z montażem.

Następnie po dokonaniu przez firmę GlobalECO ww. czynności i uzyskania akceptacji możliwości zainstalowania paneli fotowoltaicznych zdecydujecie Państwo czy bierzecie udział w dalszej realizacji projektu poprzez złożenie deklaracji do Urzędu Gminy. Deklaracje będą rozdawane podczas wizji lokalnej przez firmę GlobalECO.

Załączniki:

Ankieta plus informacje [260.17 KB]