Fotorelacja z uroczystości Odsłonięcia Tablicy Pamiątkowej w Hołdzie Pilotom

Na terenie gminy Aleksandrów Kujawski w Poczałkowie w dniu 4 września 2018 r. nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej w hołdzie Pilotom 141. i 142. Eskadry Myśliwskiej III. "Toruńskiego" Dywizjonu Myśliwskiego, którzy 4 września 1939 r. stoczyli jedną z największych bitew lotniczych wojny obronnej 1939 r. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był Zbigniew Sołtysiński- dziennikarz Gazety Aleksandrowskie, który jako pierwszy zaczął pisać o tej szczególnej obronie polskiego nieba. Fundatorem kamienia pod pamiątkową tablice był Pan Zenon Poliński- Prezes  firmy Transpol Lider, któremu serdecznie dziękujemy.

Wartę honorową pełnili żołnierze z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Honory odkrycia tablicy pamiątkowej czynili kombatanci w osobach: Helena Cybulska, Wiesława Szymańska i Lucjan Kontowicz. Uroczystość zgromadziła wielu przedstawicieli jednostek samorządowych oraz mundurowych.

Gazeta Pomorska

Obelisk w Poczałkowie (4.09.2018)

Opublikowano: 04 września 2018 16:03