X Bieg Papieski - relacja

dsc_2927.jpg

X Bieg Papieski zgromadził w tym roku jak przystało na jubileuszową, dziesiątą edycję, rekordową liczbę uczestników.
Ogromnym powodzeniem cieszył się Bieg Rodzinny, w który wzięło udział 25 trzyosobowych zespołów, w składzie minimum 2-pokoleniowym. I miejsce zajęła rodzina Piotrowskich (Łazieniec), w której pobiegli Dariusz, Damian oraz Kasia, II miejsce zajęła drużyna Jakubców (Jan, Katarzyna oraz Tomasz) przed rodziną Jakóbczaków (Kamil, Oliwier oraz Oskar). Bieg dla dzieci do lat 10 zgromadził 20 uczestników, najszybszy na trasie 460 metrów okazał się Jan Jakubiec przed Weroniką Ladą oraz Marcelem Boruckim. Zmagania 12-latków w gronie 15 uczestników wygrała Barbara Lewandowska przed Anielą Sosnowską oraz Weroniką Świątkowską.

Bieg Open na dystansie 7,6 km zgromadził na starcie również rekordową liczbę uczestników. W tym roku do Służewa zawitało 92 biegaczy.  Trasę najszybciej pokonał Kamil Nartowski z Torunia, czas zwycięzcy  25 minut i 59 sekund. Druga lokata przypadła Leszkowi Marcinkiewiczowi z Łodzi, na trzeciej pozycji uplasował się Andrzej Jaranowski z Brodnicy. Wśród kobiet najszybsza okazała się Jolanta Górna z Bydgoszczy z czasem 33 minuty 27 sekund, przed Agnieszką Marcinkiewicz (Łódź) oraz Iwoną Zielińską (Włocławek). Najmłodszym uczestnikiem Biegu Open był 10-letni Jan Jakubiec, najstarszym Antoni Sikora (69 lat). Podczas X Biegu Papieskiego nagrodzona uczestników w wielu innych kategoriach, co spowodowało, że zawodnicy wyjeżdżali ze Służewa zadowoleni.
Serdeczne podziękowanie dla Pań z Koła Emerytów i Rencistów, które jak w latach poprzednich przygotowały pyszny posiłek dla uczestników. Biegacze mogli skosztować wojskowej grochówki, ciast, sałatek oraz grilowanych kiełbasek.

Imprezę zorganizował Gminny Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy "Orzeł" Służewo przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Gminy Aleksandrów Kujawski oraz Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Służewie. Organizację Biegu wsparły również firmy RTM Opakowania oraz Hurtownia Papiernicza MIŚ.

Informacja nadesłana

X Bieg Papieski (16.06.2018 Służewo)

Opublikowano: 18 czerwca 2018 12:48