Przedsiębiorco, brak numeru PESEL w CEiDG to wykreślenie wpisu. Uzupełnij dane do 19 maja 2018 roku

Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski przypomina, że zgodnie z art. 61 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw, w przypadku gdy wpis przedsiębiorcy w CEIDG nie zawiera numeru PESEL, a przedsiębiorca nie uzupełni go w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy (tj. do dnia 19 maja 2018 r.), wpis zostanie automatycznie wykreślony z CEIDG.

Nałożony na przedsiębiorców obowiązek uzupełnienia wpisów o numery PESEL ma na celu wyczyszczenie bazy CEIDG z tzw. „martwych wpisów”, czyli wpisów dotyczących działalności faktycznie nie prowadzonych, których zaprzestanie prowadzenia z różnych przyczyn nie zostało przez przedsiębiorców zgłoszone do organów ewidencyjnych.

Przedsiębiorcy, którzy aktywnie prowadzą swoją działalność i dokonywali w okresie od dnia 1 lipca 2011r. (od dnia powstania CEIDG) jakichkolwiek zgłoszeń do CEIDG – zmiana wpisu, zawieszenie, bądź wznowienie działalności – nie muszą się niczym martwić, ich wpisy na pewno zawierają numery PESEL.

Przedsiębiorco, jeśli do tej pory nie dokonywałeś żadnych zmian w swoim wpisie do CEIDG to w dowolnym urzędzie złóż wniosek o zmianę wpisu - uzupełnienie danych o numer PESEL. Przy użyciu profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego (certyfikat) można złożyć wniosek elektronicznie bez konieczności wizyty w urzędzie.

Szczegółowych informacji udziela Marta Mucha tel. 54 282 2059 wew.29

Opublikowano: 16 maja 2018 11:45