Obchody Konstytucji 3 Maja- relacja

W dniu 3 maja w Służewie odbyły się uroczyste obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W wydarzeniu udział wzięły m.in. władze samorządowe,  na czele z Wójtem Gminy Aleksandrów Kujawski Panem Andrzejem Olszewskim oraz Przewodniczącym Rady Gminy Panem Waldemarem Bartczakiem, radni, sołtysi, mieszkańcy, strażacy, młodzież szkolna. Po uroczystym wprowadzeniu pocztów sztandarowych zgromadzonych gości przywitała dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Małgorzata Świątkowska. W kościele św. Jana Chrzciciela odprawiona została uroczysta msza święta w intencji ojczyzny, którą odprawił ks. proboszcz Andrzej Zdzienicki. Obchody uświetnił występ Gminnej Orkiestry Dętej prowadzonej przez Pana Romana Organiściaka oraz uczniowie Szkoły Podstawowej i gimnazjum w Służewie  pod kierunkiem Pani Elżbiety Małeckiej i Pana Krzysztofa Kociołowicza, którzy przygotowali patriotyczny program słowno-muzyczny. Po zakończeniu mszy uroczysty pochód przeszedł do sali widowiskowej gminnej biblioteki, gdzie odbyła się projekcja filmu „Pustelnica z lasów Grabskich”. Dokument w reżyserii Andrzeja Mrówczyńskiego opowiada historię niezwykłej  XVIII wiecznej kapliczki dobrze znanej mieszkańcom gminy. W projekcji wziął udział zespół realizacyjny oraz aktorzy.

Obchody Konstytucji 3 Maja (3.05.2018 Służewo)

Opublikowano: 08 maja 2018 08:11