Ważna informacja dot. jakości wody z ujęcia Kuczek

W wodzie z wodociągu gminy Aleksandrów Kuj. – ujęcie Kuczek stwierdzono obecność bakterii grupy coli. Woda nie odpowiada wymaganiom określonym w załączniku nr 1 lit. C tab. 1 lp 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017, poz. 229.
W  związku z powyższym, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Aleksandrowie Kuj. stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi po uprzednim jej przegotowaniu.
Wodociąg gminy Aleksandrów Kuj. – ujęcie Kuczek zaopatruje w wodę ok. 2704 odbiorców - mieszkańców następujących miejscowości: Kuczek, Odolion, Turzno, Nowy Ciechocinek, Wygoda, Wołuszewo, Słońsk Dolny, Białe Błota, Otłoczyn oraz Otłoczyn Stacja PKP.

Należy przestrzegać następujących wskazówek:
•    wodę z kranu można pić tylko po uprzednim przegotowaniu
•    woda z kranu może być przeznaczona do przygotowania posiłków po uprzednim przegotowaniu

UWAGA!!!!
W związku z prowadzonymi przez zarządzającego wodociągiem działaniami naprawczymi może nastąpić zmiana zapachu, smaku i barwy wody. Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty. Prosimy przekazać tę informację Państwa sąsiadom.
W przypadku pytań prosimy o kontakt z GPU „Algawa” Sp. z o.o. w Aleksandrowie Kuj. TEL. 570 569 568 oraz algawa.pl/index.php/wodociagi/

Opublikowano: 05 kwietnia 2018 15:19