XI Powiatowe Prezentacje Potraw i Tradycji Wielkanocnych

dscn4436.jpg

W dniu 24 marca br. odbyły się w sali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala" w Aleksandrowie Kujawskim XI Powiatowe Prezentacje Potraw i Tradycji Wielkanocnych.
Prezentacje były okazją do przypomnienia mieszkańcom regionu tradycyjnych produktów stanowiących świadectwo naszego bogatego dziedzictwa kulturowego. Ekspozycje stołów wielkanocnych przygotowane zostały przez reprezentantki kobiecych organizacji społecznych z poszczególnych gmin naszego powiatu, a także uczniów Zespołu Szkół Nr 1 CKP, Zespołu Szkół Nr 2.
W Prezentacjach wzięli udział m.in. radni rady powiatu, wójtowie, dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych oraz Sławomir Kopyść – członek zarządu województwa.
Naszą Gminę Aleksandrów Kujawski reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Rożno-Parcele. Panie przygotowały tradycyjne potrawy wielkanocne.
Tradycją Prezentacji był również konkurs kulinarny. W tym roku jury oceniało potrawy z jajkiem w roli głównej. Do konkursu swoje kulinarne, jajeczne arcydzieła zgłosiło 17 uczestników. Nasze Koło Gospodyń Wiejskich z Rożno-Parcele otrzymało wyróżnienie.
Prezentacjom towarzyszyły degustacje, wystawa rękodzielnictwa i twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. W tym roku swoje rękodzieło świątecznych ozdób i dekoracji na których można było nabyć ręcznie wykonane ozdoby takie jak: pisanki, palmy, baranki wielkanocne, serwetki, świąteczne koszyczki, kartki i wiele innych pięknych przedmiotów, które zaprezentowali m.in. podopieczni: Warsztatów Terapii Zajęciowej z Otłoczyna oraz indywidulanie zaprezentowały Panie Róża Góralska i Halina Zakrzewska.

Starostwo Powiatowe Aleksandrów Kujawski

Kujawy Media

Powiatowy Pokaz Stołów Wielkanocnych (24.03.2018)

Opublikowano: 26 marca 2018 08:42