Komunikat dot. działań dostarczania tabletek jodu w Belgii

Na stronie PAA ukazał się komunikat związany z doniesieniami medialnymi o dostarczaniu mieszkańcom Belgii tabletek ze stabilnym jodem, które miałyby być wykorzystane w przypadku poważnej awarii jądrowej. PAA informuje, że jest to wyłącznie element zaktualizowanej polityki bezpieczeństwa Belgii. Jest to zaplanowane działanie profilaktyczne, które wynika ze zmian tej polityki, ale nie ma związku z obecną sytuacją w belgijskiej energetyce jądrowej. Reaktory pracują normalnie i bezpiecznie produkują energię elektryczną. Belgijski dozór jądrowy natychmiast wydałby nakaz zaprzestania działalności elektrowni, gdyby pojawiły się jakiekolwiek zastrzeżenia do stanu ich bezpieczeństwa.

Źródło: WCZK w Bydgoszczy

Opublikowano: 12 marca 2018 07:49