Jubileusz Zespołu „To i Owo”

dsc_0004.jpg

W dniu 8 lutego br. Zespół „To i Owo” świętował swój Jubileusz. Wspólna pasja, jaką jest muzyka chóralna już od 10 lat łączy chórzystki.

W 2008 roku w ramach projektu „Leader+” realizowanego przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej zorganizowano kurs, którego celem było „rozśpiewanie społeczeństwa.” Inicjatorką tego przedsięwzięcia była Pani Maria Świeczkowska, natomiast Pani Irena Drewczyńska poprowadziła kurs. I tak powstał Zespól „To i owo”, który nieprzerwalnie działa od 10 już lat.
Panie w swoim repertuarze mają pieśni kościelne, świeckie, patriotyczne, ludowe a także  biesiadne.

Zespół prezentuje się często podczas corocznych obchodów świąt państwowych i kościelnych takich jak  Święto Niepodległości, Rocznica Konstytucji 3-go Maja, Pokazy Stołów Wielkanocnych i Wigilijnych, na dożynkach, piknikach i w innych wydarzeniach. Panie swój czas i pasję prezentują także potrzebującym występując często w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym Kolejowego Sanatorium Uzdrowiskowego w Aleksandrowie Kujawskim.

Aktualnie chór składa się z 15 Pań, w składzie:
Irena Drewczyńska, Zofia Dryps, Halina Durkiewicz, Róża Góralska, Barbara Gronet, Jadwiga Konwent, Alicja Kowalik, Halina Kordowska, Róża Kuczyńska, Maria Matuszewska, Kazimiera Mucha, Jadwiga Nowak, Małgorzata Ogrodowska, Krystyna Wieczerzak, Halina Zakrzewska.

Członkinią Zespołu „To i Owo” życzymy sił i wytrwałości w śpiewaniu, ponieważ szczęśliwi Ci, którzy mają muzykę w sercu i na ustach.

Zdjęcia:

Opublikowano: 13 lutego 2018 12:30