Bieg integracyjny Łazieniec - Kikół

bieg_integracyjny_polkrys_06012018_r.jpg

Już po raz kolejny Firma POLKRYS z Rożna-Parcele organizuje bieg na dystansie ok 35 km, który odbędzie się w dniu 6 stycznia 2018 r. Do biegu zgłosiło się 24 uczestników.

Głównym celem biegu jest integracja biegaczy z trzech środowisk biegowych: z gminy Aleksandrów Kujawski, Torunia, Kikoła. Niestandardowym elementem biegu będzie przepłyniecie łodzią na drugą stronę Wisły.

Ponizej szczegóły:
Część biegowa odbywać się będzie techniką znaną z Dwumaratonu Kujawskiego, tzn. można wypoczywać w busie do woli, lub biec w grupie z zawodnikami. Podczas biegu zapewniony będzie  jeden pojazd. Planowane tempo 6 min 30 sek. / km. Łączny dystans to ok. 30 – 35 km.

Start  godz. 9.00 Łazieniec przy „Białej Lokomotywie”.

Godz. 9.00 – 11.00 bieg: Łazieniec, przy torach do Odolionu, przy A1 do przejścia pod A1 i do Raciążka, przez Raciążek i dalej Podzamcze, Niestuszewo do Nieszawy.

Godz. 11.00 Przeprawa łodzią przez Wisłę. Technicznie, podczas przeprawy, każdy bierze swoje rzeczy z busa do łodzi i przekłada je do drugiego busa, czekającego za rzeką.

Godz. 11.30 bieg ok. 20 km do Kikoła.

Godz. 14.00 na miejscu w Kikole.

Po biegu nie zabraknie ogniska, ciepłej zupy i wiele innych atrakcji.

Informacja nadesłana

Opublikowano: 01 stycznia 2018 12:50