Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie

20171202_141319.jpg

2 grudnia 2017 roku delegacja z powiatu aleksandrowskiego odwiedziła II Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie pod Warszawą. Trwająca od czwartku 30 listopada impreza zorganizowana była z rozmachem w centrum targowym Ptak Warsaw Expo. Targi stanowią swego rodzaju połączenie wydarzeń biznesowych, gospodarczych z prezentacją dorobku kulturowego i folkloru polskiej wsi. Obok wystaw sprzętu rolniczego, środków produkcji, prezentacji firm i ośrodków naukowo-badawczych z branży rolniczej odbywały się liczne fora krajowe i międzynarodowe z udziałem między innymi przedstawicieli ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kazachstanu, Ukrainy, obradowały grupy robocze, miały miejsce konferencje. Nie zabrakło przedsiębiorców z naszego regionu, obecna była między innymi firma BIN Sp. z o.o. W trakcie trwania trzydniowego wydarzenia wręczano wyróżnienia takie jak Złote Żurawie Rolnictwa, tytuł „Rolniczka motorem innowacji w Polsce”.

Podczas targów odbywały się liczne degustacje tradycyjnych polskich potraw i produktów tradycyjnych, przygotowanych przez wystawców oraz Koła Gospodyń Wiejskich z różnych regionów kraju, w tym i z naszych Białych Kujaw. Delegacja z powiatu aleksandrowskiego została zaproszona do udziału w targach przez Fundację „150 LAT KGW”, której jednym z celów statutowych jest promocja polskiej kultury, tradycji i dziedzictwa narodowego.  Naszą Gminę Aleksandrów Kujawski reprezentowały członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z: Wołuszewa, Ostrowąsa i Stawek. Ponadto jako wizytówka regionu skład delegacji zasiliła Orkiestra Dęta Księżnej Kujaw z Ostrowąsa pod kierownictwem Krzysztofa Wołoszczaka. Nad całością zaś czuwała niezawodna Pani Maria Świeczkowska – Przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Aleksandrów Kujawski. Panie z KGW miały okazję popisać się swoimi możliwościami i umiejętnościami: przygotowały tradycyjne potrawy, prezentowane na stoisku. Orkiestra zaś swoimi licznymi występami zapewniła odpowiednią oprawę muzyczną i na stoisku i na scenie, gromadząc wokół siebie spore grono słuchaczy, a to dzięki pracy kapelmistrza Romana Organiściaka. Gminna Przewodnicząca - Pani Maria wzięła również udział w nagraniu materiału filmowego w ramach akcji promującej spożycie mleka zorganizowanej przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Informacja nadesłana

Zdjęcia: