Obchody Narodowego Święta Niepodległości - relacja

dsc_0011.jpg

„Dzień 11 listopada, to data ważna dla wszystkich Polaków. To właśnie wtedy, 99 lat temu nasz kraj odzyskał niepodległość po 123 latach niewoli.”

W Gminie Aleksandrów Kujawski uroczystości związane z obchodami tego wydarzenia rozpoczęto w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Otłoczynie o godz. 11:00  występem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wołuszewie im. Wincentego Piotrowskiego. Młodzi artyści, pod  kierunkiem  Pań Małgorzaty Oczachowskiej,  Katarzyny Banachowskiej i  Agaty Bobrowskiej, przygotowali montaż słowno-muzyczny. Następnie została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, której uroczystą oprawę nadała Gminna Orkiestra Dęta. Mszę celebrował ks. Adam Andrzej Machowski proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa  w Otłoczynie i ks. Janusz Stanowski proboszcz Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Odolionie.

Na uroczystość przybyli Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski, Pan Andrzej Olszewski, Przewodniczący Rady Gminy, Pan Waldemar Bartczak, radni, sołtysi  oraz przedstawiciele instytucji i organizacji działających na terenie Gminy, a także mieszkańcy. Nie zabrakło pocztów sztandarowych z Gminy Aleksandrów Kujawski, ze Szkół, Ochotniczych Straży Pożarnych,  Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Polskiego Związku Hodowców Gołębi.

Po mszy Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski Pan Andrzej Olszewski oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Waldemar Bartczak złożyli wiązankę pod tablicą ks. Jerzego Popiełuszki w kościele. Na zakończenie zaproszono wszystkich uczestników do świetlicy wiejskiej  na kujawskie jadło przygotowane przez Panie z KGW z Otłoczyna oraz przez parafian i mieszkańców Sołectwa Otłoczyn.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości (11.11.2017 Otłoczyn)

Opublikowano: 13 listopada 2017 12:48

• Poleć znajomemu