Zaszczep i zapisz się bezpłatnie na badania

Wójt Gmina Aleksandrów Kujawski przypomina o możliwości skorzystaniu z bezpłatnych szczepień oraz badań.
Gmina Aleksandrów Kujawski przystąpiła do realizacji 4 programów polityki zdrowotnej:

1. „Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w  województwie kujawsko-pomorskim”
Adresatami programu osoby starsze powyżej 65 lat, które wcześniej nie były szczepione szczepionką przeciwko pneumokokom i należą do grupy ryzyka – osoby leczące się z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli i astmy oskrzelowej oraz są mieszkańcami gminy Aleksandrów Kujawski.
PUNKTY BEZPŁATNYCH SZCZEPIEŃ oraz zapisy:
NZOZ „Przychodnia Lekarska” w Aleksandrowie Kujawskim, ul. Słowackiego 20, tel. 54 282 32 29

2. „Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w  województwie kujawsko-pomorskim”
Adresatami programu są dzieci w wieku od 24 m.ż. do 36 m.ż., które wcześniej nie były szczepione szczepionką przeciwko pneumokokom oraz są mieszkańcami gminy Aleksandrów Kujawski.

PUNKTY BEZPŁATNYCH SZCZEPIEŃ oraz zapisy:

• NZOZ „Przychodnia Lekarska” w Aleksandrowie Kujawskim, ul. Słowackiego 20, tel. 54 282 32 29
  • NZOZ „Przychodnia Rodzinna” w Aleksandrowie Kujawskim, ul. Słowackiego 20A tel. 54 282 85 11

3. „Kujawsko-Pomorski Program Badań Przesiewowych w Kierunku Tętniaka
Aorty Brzusznej”
Celem
programu jest wczesne wykrycie tętniaka aorty brzusznej. W ramach akcji wykonywane będzie badanie przesiewowe USG. Program skierowany jest do mężczyzn z województwa kujawsko-pomorskiego, palących papierosy w wieku 65-74 lata (roczniki od 1943 - 1952).

Realizatorem programu zdrowotnego jest Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu.
Rejestracja telefoniczna: od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-12.30 tel. 56 61-00-343 oraz 56 61-00-334 lub w pokoju 023 (Rejestracja na planowe przyjęcia) Zespół Poradni Przyszpitalnych wejście od ul. Batorego.

4. „Program Wykrywania zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”
W dniu 28.09.2017 r. będą przeprowadzane bezpłatne badania  diagnostyczne krwi w kierunku HBsAg oraz badania diagnostyczne krwi na obecność przeciwciał anty-HCV  dla mieszkańców gminy w NZOZ Ośrodek Zdrowia w Służewie, ul. Toruńska 4 od godziny 15:00.

Zgłoszenia przyjmuje Wydział Rozwoju i Promocji Urzędu Gminy Aleksandrów Kujawski Pani Elżbieta Więckowska pod nr tel. 54 282 20 59 w. 26 w godzinach od 8:00 do 15:00.

Liczba bezpłatnych badań ograniczona.

Badania obejmują mieszkańców Gminy Aleksandrów Kujawski.

Zapraszamy mieszkańców do skorzystania z badań.

Załączniki:

Pneumokoki osoby dorosłe [128.27 KB]