III Turniej Sołectw w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski - relacja

zdjecie_grupowe_na_strone.jpg

22 lipca 2017 r.  na Orliku w Przybranowie rozegrano po raz trzeci III Turniej Sołectw w Piłce Nożnej. W turnieju  udział wzięło 7 sołectw: Rożno-Parcele, Służewo, Przybranowo, Plebanka, Ostrowąs, Opoczki i Podgaj.

Mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Do dalszego etapu awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Nad prawidłowym przebiegiem meczu czuwali sędziowie z K-PZS z Włocławka.
W półfinałach zagrały ze sobą ekipy ze Służewa i Rożno-Parcele oraz Przybranowa i Plebanki. Rożno-Parcele po zaciętym meczu pokonał zespół Służewa 0:1, podobny wynik zakończył się Przybranowa z drużyną Plebanka. Teamy Przybranowa i Rożno-Parcele zagrały ze sobą w  wielkim finale, w którym ekipa z Przybranowa pokonała zespół z Rożna-Parcele 1:0 i wywalczyła puchar za I miejsce, II miejsce przypadło sołectwu Rożno-Parcele. W meczu o 3 miejsce sołectwo Służewo po dogrywce, wygrało z sołectwem Plebanka 3:2. Najlepszym strzelcem turnieju został Karol Kuźba a najlepszym bramkarzem Wojciech Rosołowski.

Również poza boiskiem było ciekawie, o co zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Przybranowa. Panie serwowały dania z grilla oraz pyszne i wyszukane ciasta, wszystkim uczestnikom czas umilała muzyka puszczana z głośników. W ramach akcji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji "Kręci mnie bezpieczeństwo" Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim zaprezentowała sprzęt strażacki, zasady pierwszej pomocy przedmedycznej  dzieciom i młodzieży. Spotkania mają na celu zwrócić uwagę młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem czy to w domu, w szkole, na wycieczkach, piknikach, wypoczynku w górach czy nad wodą. Po zkończonym turnieju odbył się do późnych godzin wieczornych piknik.

Pan Sekretarz Arkadiusz Świątkowski, sołtys Pan Michał Kurczyk, Radna Barbara Kuraczyk i Radna Alicja Cichocka wręczyli zwycięskim drużynom puchary oraz dyplomy, pozostałym drużynom dyplomy za aktywny udział w III Turnieju Sołectw w Piłce Nożnej.

Wydarzenie zostało zrealizowane przy współpracy miejscowych animatorów, KGW w Przybranowie, Sołtysa Przybranowa Pana Michała Kurczyka, Rady Sołeckiej i Radnej Gminy Pani Barbary Kurczyk  oraz Gminy Aleksandrów Kujawski.

Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Przybranowa za wspaniałe przygotowanie poczęstunku dla uczestników turnieju oraz NZOZ "Przychodnia Rodzinna" z Aleksandrowa Kujawskiego oraz OSP Opoczki za udzieloną opiekę medyczną podczas turnieju.

Zdjęcia:

Opublikowano: 24 lipca 2017 10:04