VI Forum Przedsiębiorczości za nami

W Dniu 18 maja miało miejsce spotkanie przedsiębiorców z Gminy Aleksandrów Kujawski w ramach VI Forum Przedsiębiorczości w Wołuszewie.

Tematami poruszanymi na spotkaniu były zmiany w strukturach Krajowej Administracji Samorządowej, które nastąpiły po 1 marca tego roku. Prelegentem który przybliżył tą tematykę była Pani Anita Kruczkowska-Lassak z Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Kolejnym punktem forum było omówienie ewidencji podatku VAT w formie JPK czyli jednolitego pliku kontrolnego.

Obowiązek comiesięcznego składania plików JPK_VAT (ewidencja zakupu i sprzedaży VAT) dotyczy od 1 lipca 2016 r. dużych podmiotów. Od 1 stycznia 2017 r. zostaną nim objęte małe i średnie podmioty. Od 1 stycznia 2018 r. mikro przedsiębiorcy- mówiła Pani Joanna Ferek, Zastępca Naczelnika Urzędu Skarbowego w Aleksandrowie Kujawskim.

Jednolity Plik Kontrolny jest zbiorem danych, tworzonym z systemów informatycznych podmiotu gospodarczego poprzez bezpośredni eksport danych. Zawiera informacje o operacjach gospodarczych za dany okres, posiada ustandaryzowany układ i format (schemat XML), który umożliwia jego łatwe przetwarzanie. Tym samym pozwala na szybką weryfikację operacji gospodarczych przez służby kontrolne

Przypominamy udział w Forum Przedsiębiorczości jest bezpłatny. Informacji o kolejnych forum będzie można znaleźć na stronie Gminy http://gmina-aleksandrowkujawski.pl/aktualnosci

Załączniki:

Reforma krtajowej Administracji Skarbowej - prezentacja [452.76 KB]