Gospodarstwo Agroturystyczne "Chabry i maki" w Słońsku Dolnym

Kategorie: Kwatery agroturystyczne

Opis: Nasze Gospodarstwo Agroturystyczne powstało w siedlisku Dziadków, którzy przywędrowali na Kujawy z Kresów Wschodnich (zza Buga - jak mawiała Babcia). Dom prawdopodobnie zbudowali menonici, osadnicy holenderscy, którzy meliorowali dolinę Wisły. Po wojnie musieli opuścić swoje gospodarstwa i Polskę. W taki sposób dom trafił do naszej rodziny.

Zawsze było tu gwarno, tłoczno, wesoło. Kiedy odeszli ostatni z pokolenia, a młodsi rozjechali się po świecie zrobiło się pusto.

A my postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. Przeprowadziliśmy remont, wprowadziliśmy zmiany starając się zachować jak najwięcej pamiątek. Gospodarstwo położone jest między obszarem Natura 2000 "Dolina Wisły" a obszarem Natura 2000 "Ciechocinek" z dala od dróg asfaltych i cieków wodnych. Co sprawia, że najmłodsi turyści mogą czuć się bezpiecznie.

Chabry i Maki...

Zaproszenie dla tych, którzy cenią sobie przestrzeń, a może dla tych co kochają wieś tak, jak my.

Lokalizacja:

Województwo: kujawsko-pomorskie