Niepubliczne Przedszkole „Wyspa Malucha” filia w Opokach

Kategorie: Przedszkole

Opis: Przedszkola pracują od godz. 6.30 do 16.30. Znajdują się w budynkach/pomieszczeniach nowych lub po gruntownym remoncie. Ich wnętrza są estetyczne, a w pobliżu znajdują się place zabaw dla dzieci. Sale zajęć są przestronne, widne, z osobnym węzłem sanitarnym, pomieszczeniem gospodarczym, magazynem, wyposażone w pomoce dydaktyczne, zabawki, meble dostosowane dla dzieci 3-5-letnich.

Wszystkie przedszkola zapewniają wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i fachowy personel pomocniczy, bezpłatną 10-godzinną opiekę, a także oprócz zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych zajęcia dodatkowe: język angielski, rytmikę, pomoc logopedyczną oraz w niektórych grupach zumbę. Poza tym przedszkolaki uczą się tańców ludowych, jak również uczestniczą w realizacji różnych programów ogólnopolskich, m. in. „Zęby małego dziecka”; w programie ekologicznym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, w programie profilaktyki antynikotynowej, w programie edukacji teatralnej, a także w zbiórce makulatury, płyt CD/DVD, zużytych baterii, plastikowych nakrętek dla osób niepełnosprawnych; w różnych konkursach (plastycznych, recytatorskich), imprezach okolicznościowych, przedstawieniach, wycieczkach.
W przedszkolach panuje właściwa atmosfera i dyscyplina pracy, co sprzyja edukacji dziecka w wieku przedszkolnym, wyrównywaniu jego szans edukacyjnych i podnoszeniu jakości świadczonych usług. Zwracamy uwagę na indywidualne potrzeby dzieci tych uzdolnionych jak i tych o indywidualnych potrzebach edukacyjnych, którym zapewniamy pomoc logopedyczną i pedagogiczno-psychologiczną. We wszystkich przedszkolach została wprowadzona standaryzacja usług, dotycząca m. in. wyżywienia, planowania pracy, organizacji zajęć, imprez i atrakcji.

Lokalizacja:

Województwo: kujawsko-pomorskie