BIAŁA LOKOMOTYWA TVP 2014 Daria Kazuła

Co roku w pierwszy weekend września w Łazieńcu, rodzinnej miejscowości Edwarda Stachury, odbywają się Ogólnopolskie Spotkania Poetów BIAŁA LOKOMOTYWA. Ogólnopolskie Spotkania Poetów to kameralny festiwal literacki,odbywający się u progu jesieni. To cykl wydarzeń artystycznych, których patronem jest Edward Stachura, a głównym bohaterem - poezja we wszystkich możliwych przejawach. W programie Spotkań znajdują się zazwyczaj koncerty piosenki autorskiej i poetyckiej, wieczory autorskie, pokazy filmowe, performanse słowno-muzyczne, slam poetycki, spektakle teatralne. Wszystkie te wydarzenia toczą się w Świetlicy Wiejskiej w Łazieńcu oraz przed domem rodzinnym Edwarda Stachury Organizatorami Spotkań są Stowarzyszenie Przyjaciół Łazieńca "Cudne Manowce", Gmina Aleksandrów Kujawski oraz Daria Danuta Lisiecka.