"Rancho pod Olszyną" Zbigniew Bedliński

Lokalizacja: kujawsko-pomorskie, pow. aleksandrowski, gm. Aleksandrów Kujawski, Nowy Ciechocienek 24

Kategorie: Inne: Stadniny

"Rancho pod Olszyną" to kompleks agroturystyczny połozony w Nowym Ciechocinku.

Prowadzimy obozy jeździeckie letnie i zimowe od roku 1998. Ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego kat. II Obozy są zatwierdzone przez Kuratorium Oświaty co zapewnia dpowiednie zaplecze jeździeckie, kadrowe, socjalne, gastronomiczne.

W ramach ww. standardów posiadamy (zapewniamy): przygotowane do prowadzenia nauki konie różnych kategorii wzrostowych kadrę instruktorów rekreacji i sportu, kadrę pedagogiczną ogrodzone, nawadniane latem ujeżdżalnie zewnętrzne i krytą ujeżdżalnię ogrzewaną zimą infrastrukturę rekreacyjną: ,,watry' do grilla, drewniany i tematyczny plac zabaw, ścieżkę edukacyjną ,,Koń w służbie człowieka', strzelnicę, salę ze stołem do tenisa, piłkarzykami pokoje z łazienkami: 2, 4, 5, 6 osobowe profesjonalne zaplecze gastronomiczne

Wspólnie z Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej (TKKF) w Toruniu organizujemy kursy instruktorów rekreacji konnej. Warunkiem uczestniczenia w kursie jest ukończone 18 lat, posiadanie średniego wykształcenia, zaliczenie egzaminu wstępnego (umiejętności na poziomie klasy L). Kursy organizowane są w trybie stacjonarnym lub weekendowym. Warunkiem otrzymania certyfikatu wydanego przez TKKF jest zaliczenie egzaminu specjalistycznego i ogólnego na zakończenie kursu.

Nauka jazdy konnej i szkolenia jeździeckie:

Jazda konna daje możliwość oderwania się od codziennego stresu, aktywnego spędzenia wolnego czasu w otoczeniu przyrody. Proponujemy zarówno naukę jazdy konnej od podstaw jak i doskonalenie rekreacyjnych umiejętności jeździeckich - zajęcia prowadzi instruktor rekreacji konnej (Tel. 602 246 778). Dla zaawansowanych, chcących doskonalić umiejętności w kierunku sportu lub przygotować się do odznak jeździeckich PZJ proponujemy jazdę z instruktorem sportu posiadającym certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego (informacje tel. 601 68 57 56)

Na terenie Ośrodka od 15 lat odbywają się we wrześniu obozy nauki jazdy konnej dla osób niepełnosprawnych jeżdżących na wózkach, organizowane z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji. Na zakończenie obozu organizowane są na terenie Ośrodka Zawody Jeździeckie Osób Niepełnosprawnych pod patronatem Marszałka Kujawsko-Pomorskiego, Urzędu Marszałkowskiego, przy wsparciu Urzędu Gminy i Starostwa Powiatowego Aleksandrów Kujawski i lokalnych przedsiębiorców. Przez cały rok na terenie Ośrodka prowadzone są jazdy rehabilitacyjne zlecane przez Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku.