Wiślana Trasa Rowerowa w Kujawsko-Pomorskim

Wiślana Trasa Rowerowa - znak szlaku

Trasa: Odcinek prawobrzeżny: Dobrzyń nad Wisłą, Toruń, Chełmno, Grudziądz

Odcinek lewobrzeżny: Włocławek, Bydgoszcz, Świecie

Dugość szlaku w woj. kuj. pom. 210 km (odc. prawobrz.)
                                                244  km (odc. lewobrz.)

Wiślana Trasa Rowerowa jest ogólnopolskim projektem, który połączył 8 województw. Jego celem jest utworzenie 1200-kilmetrowego szlaku rowerowego wzdłuż Wisły - jednej z ostatni wielkich, dzikich rzek Europy.

Kujawsko-Pomorski fragment trasa składa się z dwóch odcinków:

• 210 km wzdłuż prawego brzegu Wisły,
  • 244 km wzdłuż lewego.

Szlak prowadzi w wielu miejscach w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki, przez zlokalizowane wzdłuż jej brzegów rezerwaty, parki krajobrazowe, lasy łęgowe i w pobliżu cennych pomników przyrody. Wiślana Trasa Rowerowa połączyła również największe miasta regionu: Bydgoszcz, Toruń, Świecie, Chełmno, Grudziądz i Włocławek. Wytyczona została przez Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

WIślana Trasa Rowerowa - atrakcje

Część lewobrzeżna

• Nowe
  • Świecie